RCD

Radiokomunikace

adresa:

U Pošty 26

533 52 Staré Hradiště

Česká republika

 

 

 

 

tel:

viz KONTAKTY

fax:

+420 466 415 376

e-mail: 

marketing@rcd.cz

 

obchod@rcd.cz

IČO

48173703

DIČ CZ48173703

 

 

 

 

 

 

 

 

HLEDÁME KOLEGY DO NAŠEHO TÝMU!!

 - Programátora mikroprocesorů pro rádiové systémy

Kontakt: Ing. Libor Daněk
+420 725 039 773
danek@rcd.cz

- Montéra pro výstavbu a servis rádiových systémů na celém území ČR
Kontakt: Ing. Jaroslav Hlína
+420 602 660 245
hlina@rcd.cz
 
VOLEJTE, PIŠTE KDYKOLIV, NÁSTUP MOŽNÝ IHNED!!


Systémová řešení - Antény a anténní systémy

Antény

Antény jsou důležitým článkem každého rádiového systému. V souvislosti s tím, že se svým charakterem, konstrukcí, umístěním v prostředí vystaveném povětrnostním vlivům i údržbou podstatně liší od ostatních článků, často neprávem zůstávají na okraji pozornosti.  Významná úloha antén spočívá v tom, že mohou soustředit vyzářenou energii do roviny zemského povrchu nebo do některých jejich azimutů, zvýšit intenzitu elektromagnetického pole v oblastech příjmu bez nároků na zvýšení příkonu nebo omezit vzájemné rušení jednotlivých systémů. Ne nadarmo platí tvrzení "nejlepší zesilovač je dobrá anténa". Antény rozhodující měrou určují kvalitu pokrytí daného prostoru rádiovým signálem s ohledem na jeho úroveň a čistotu.

 

Anténní program je jedním z pilířů výroby naši firmy. Navrhujeme a vyrábíme antény a anténní systémy pro různé služby jak v pásmu VHF tak i v pásmu UHF. V sortimentu naších výrobků jsou antény:

  • Všesměrové a směrové.
  • Základnové a mobilní.
  • Antény pro TETRU a TETRAPOL.
  • Antény pro GSM900, GSM1800 a 3G.
  • Antény pro DECT.
  • Antény pro WiFi.  
     


Základním předpokladem správné funkce antény je především její spolehlivost. Konstrukční řešení antén bylo zaměřeno především na maximální mechanickou odolnost a to i v extrémních klimatických podmínkách. Z těchto důvodů antény z produkce RCD používají Policie ČR a armáda ČR, HZS (Hasičský Záchranný  Sbor), IZS (Integrovaný Záchranný Systém). Anténní systémy jsou dodávané jak do pražského metra tak i do silničních tunelů v České republice i na Slovensku.

 

Kromě toho k anténním soustavám vyrábíme a dodáváme  mnoho dalších komponentů rádiových sítí. Například vysokofrekvenční filtry realizované z dutinových rezonátorů s vysokým činitelem jakosti Q a tomu odpovídající vysokou selektivitou. Z dutinových rezonátorů jsme schopni navrhnout a realizovat combinery dle požadovaných parametrů objednatele, které umožňují současný provoz více rádiových zařízení do jednoho anténního systému. Dále vyrábíme další vysokofrekvenční komponenty, které jsou nezbytnou součástí většiny radiových sítí. Jsou to například duplexery, preselektory, pásmové zádrže, pásmové propusti, filtry typu NOTCH,  nizkošumové lineární zesilovače, hybridní sdružovače a děliče atd.

 

Firma RCD se kromě výroby jednotlivých komponentů zabývá především návrhem a realizací kompletních radiových sítí, počínaje základním měřením  úrovně elektromagnetického pole v dané lokalitě, vypracováním projektu a následné realizace. Dále se naše firma zabývá odstraňováním případných vzniklých problémů (rušení, nízká úroveň signálu apod.) již provozovaných radiových sítí.

 

Naše služby a výrobky exportujeme zejména do zemí jako je Polsko, Německo, Francie, Dánsko, Izrael.