RCD

Radiokomunikace

adresa:

U Pošty 26

533 52 Staré Hradiště

Česká republika

 

 

 

 

tel:

viz KONTAKTY

fax:

+420 466 415 376

e-mail: 

marketing@rcd.cz

 

obchod@rcd.cz

IČO

48173703

DIČ CZ48173703

 

 

 

 

 

 

 

 

HLEDÁME KOLEGY DO NAŠEHO TÝMU!!

 - Programátora mikroprocesorů pro rádiové systémy

Kontakt: Ing. Libor Daněk
+420 725 039 773
danek@rcd.cz

- Montéra pro výstavbu a servis rádiových systémů na celém území ČR
Kontakt: Ing. Jaroslav Hlína
+420 602 660 245
hlina@rcd.cz
 
VOLEJTE, PIŠTE KDYKOLIV, NÁSTUP MOŽNÝ IHNED!!


Systémová řešení - Dohledové systémy

Dohledové systémy

Dohledové systémy jsou nedílnou součástí rádiových systémů dodávaných RCD Radiokomunikace a jsou určeny pro zajišťování jejich bezporuchového provozu. Umožňují nepřetržitě sledovat správnou funkci a hodnoty důležitých parametrů rádiových zařízení. V zařízeních se za provozu testuje správná činnost rádiových cest, sledují se napájecí napětí, proudy výkonovými zesilovači, teploty hlavních součástí, nedovolené vniknutí do skříní apod. V případě zjištění poruchy nebo odchylky některého z kontrolovaných parametrů je upozorněn místní dispečer provozovatele zařízení.  

 Součástí dohledových systémů je obvykle dálkový dohled, pomocí kterého je možné kdekoliv v dosahu signálu operátora GSM přes zabudovaný modem GPRS sledovat a případně nastavovat základní parametry rádiových zařízení.  

V úplné verzi dálkového dohledu je stav zařízení zobrazován na počítači v dohledovém centru. Obsluha je upozorňována na změny stavů, může kontrolovat parametry a provádí preventivní servisní zásahy ještě před vznikem poruchy. V případě vzniku poruchy je také možnost zaslat upozornění na zvolené stanoviště E mailem nebo formou SMS zprávy.

Dohledové centrum provozuje servisní služba RCD Radiokomunikace. V dohledovém centru je také zřízen přístup pomocí webového rozhraní, přes které je možné sledovat stav zařízení z jakéhokoliv místa s přístupem do Internetu. Sledovat lze stav všech zařízení zařazených do dálkového dohledu, tuto možnost využívá servis RCD Radiokomunikace nebo jen jedno nebo skupinu zařízení, tuto možnost mohou využívat jednotliví uživatelé zařízení.   

Pro rozsáhlé systémy může být dohledové centrum zřízeno i u jiného provozovatele.

Zjednodušená verze dálkového dohledu je vhodná pro individuální dohled zařízení. Podle požadavku provozovatele zařízení se pravidelně odesílají SMS zprávy o stavu zařízení nebo se přijímají požadavky na odeslání informace o stavu anebo se informace o stavu zařízení odesílají v případě poruchy.